ehk jalgrattaga teist korda ümber maailma

Kui kaks kaubikut ja üks väike kastikas olid mööda sõitnud sai mulle selgeks, et transporditoetust mulle ei osutata. Ukraina piiril oli asi lihtsam. Läksin politseiniku käest uurima, et kas järgmises piiripunktis on võimalik rattaga üle pääseda. Ta läks asja uurima ja tagasi tulles noogutas pead. Uurisin veel, et milline olukord on viimses, kolmandas piiripunktis, sealt ma plaanisin Argentina'sse tagasi tulla. See punkt on ka ainult mootorsõidukitele. Panin oma asja kokku ja hakkasin tagasi sõitma. Vihma hakkas tibutama. Esimest korda Argentinas panin vihmajaki selga ja sedagi ainult natukeseks ajaks. Põikasin sisse bensiinijaama. Seal oli pesemis võimalus ja peale seda läks ka enesetunne paremaks. Jõin kohvi ja kasutasin bensuka wifi't. Tegin oma edasisel teekonnal muudatuse. Loobusin plaanist tagasi tulla Argentina'sse ja suunduda Paraguay'sse. Liigun nüüd Brasiilia suunas. Brasiilia kaarti uurides vaatas seal vastu kiirteede rägastik, tiirutamist tuleb palju. Kasutasin ööbimiskohana eelmisel ööl sissemagatud kohta mis asus bensuka lähedus. Öösel tuul tugevnes ja raputas telki terve öö. Hommikul suundusi tagasi linna ja täiendasin söögivarusid. Kliiima soojenemisega ma suurt söögivaru kaasas ei kandnud, vorstid muutusid libedaks. Kui liikusin edasi järgmise piiripunktini siis lükkas tuul mind tagant. Panin päev varem oma soojad riided koti põhja. Järgmisel ööl pidin nad uuesti välja otsima. Hommikul oli -2,5 kraadi külma. Mulle see sobib, hakkaski juba liiga palavaks minema. Kui oli põhja tuul siis taevas on pilves ja sooja öösel 15 ja päeval 25 kraadi. Lõunatuule puhul on taevas selge, öösel väike miinus ja päeval 15 kraadi sooja.

Järgmises piiripunktis Argentina poolel mingit kontrolli ei olnud. Uruguay poolel ei küsitud minu käest mitte ühtegi küsimust, löödi pitsat passi ja anti mingi paber mille pidin järgmises putkas ära andma. Jõudsin Uruguay'sse.

Varustasin end siingi kohaliku mobiili sim kaardiga aga see ei ole veel töökorras. Kas ma ei saa aktiveerimisega hakkama või tehti jälle tüng krediidi laadimisel. Ega enne teada ei saa kui esindus teele satub või kohtan kedagi kes inglise keelt hablab.

Odomeetri näit 22421, sõidutunde 1604. Lõuna Ameerika kontole on kogunenud 3635 km.    

1131204
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
588
1139
588
1124333
26964
33339
1131204

Your IP: 3.237.94.109
2020-09-28 18:42
Back to Top