ehk jalgrattaga teist korda ümber maailma

Mõned päevad tagasi oli eriti tugev tuul, midagi sellist ma varem ei ole kohanud. Mu sõidusuund oli siis põhi ja tuul oli idast. Lisaks tugevale kulgtuulele piitsutasid mind õhuga vastutulevad ja möödasõitvad autod. Kui seisma jäin ja ratas oli tuulega risti siis see lihtsalt lükati ümber. Kui ühe truubi juures puhkepausi pidasin ja ratas oli pandud tuulega samas suunas siis ühel hetkel lükkas tuul ratta minema. Ratas liikus iseseisvalt mõned meetrid kraavi suunas, kukkus küljele ja vajus kraavi nii et rattad olid taeva poole. Seekord pääsesin ehmatusega, ratta ja varustusega midagi ei juhtunud. Parema meelega oleksin sellel päeval ratast hooldanud, kett hakkas päev varem üle libisema. Ei olnud sobivat kohta, ainult ääretu lagedus ja metsik tuul. Sel päeval ma söögipause ei teinud.

Pampa oli seljataha jäänud ja enam tee ääres põõsaid ei ole, ainult karjamaad ja põllud. Vahepeal on hõredad puudegrupid ja ma olen neid ööbimisel kasutanud. Sel õhtul tuul ei vaibunud, sõitsin pimeda ja otsisin sobivat kohta. Lõpuks tuli ette väike puudegrupp aga see oli farmi viiva tee ääre. Olin väsinud ja otsustasi seal ööbida. Kui telki üles panin siis peatus minu läheduses suurel teel politseiauto, keeras ümber ja sõitis minu juurde. Kaks politseiniku tulid autost välja. Läksin nende poole ja tutvustasin ennast. Politseinikud tervitasid mind kättpidi. Rääkisin oma loo ära ja uurisin kas on ok kui siin ööbin. Vastati, no problem. Kui politsei oli ära läinud siis natukese aja pärast peatus järgmine auto minu juures.See tundus olevat farmi omanik ja ka tema ütles, no problem. Panin ratta nii, et helkurid enam ei helgikas. Kontrollisin taskulambiga üle ja pugesin telki. Loobusin õhtusöögist, kuna ei tahtnud et keegi mind veel avastab ja jäin magama.

Järgmine hommik oli endiselt tuuline. Kui olin 7 km sõitnud avastasin sobiliku koha kus saan ratta osade vahetuse ära teha. See oli laudade ja pinkidega puhkekoht mis asus puude vahel ja seal on üks vana põllutööriist kuhu oli võimalik kett ümber mässida ja kassett avada. Spetsiaalset tööriista mul kaasas ei olnud. Kett ja kassett olid mind 10100 km edasi viinud ja kulunud. Lisaks kassetti ja ketile oli vaja ka ära vahetada vändakomplekti keskmine hammasratas. Kui üritasin vändakomplekti eemaldada siis sattusin probleemi otsa, tõmmits rikkus vindi ära ja ma ei saanud vänta küljest ära. Üritasin keskmist hammasratast kätte saada ilma vänta eemaldamata. Kui olin kõik kolm hammasratast lahti kruvinud ja pedaali eemaldanud siis see isegi õnnestus. Ei tea, kas teen midagi valesti või on tööriist praak, olen selle probleemi otsa korra varem ka sattunud. Senikaua kuni pole vaja väikest hammasratast või keskjooku vahetada saan edasi sõita.

Täna õnnestus mobiilse interneti probleem ära lahendada. Sattusin mobiiliesinduses hakkajate meeste otsa kes ei laiutanud lihtsalt käsi vaid lahendasid probleemi ära.

Õhtul sattus teele kämping. Otsustasin seal peatuda. Soe vesi ja elekter on siin olemas ja see on tasuta. Tõeline üllatus.

Kuigi toit on siin kallis olen ma sööki ostnud välimuse järgi, kaalu kaubal ei ole hindu juures. Erilised lemmikud on vinnutatud vorstid ja juustu- ja muud pulgad. Väikestes poodides pakitakse kaalukaup paberi sisse.

 

Odomeetri näit 21671 km. Sõidutunde 1551. Lõuna Ameerikas läbitud 2885 km.

1295952
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
285
875
3278
1289317
7712
25097
1295952

Your IP: 3.235.236.13
2021-05-16 08:47
Back to Top