Jalgrattaga Põhja Euroopasse

26.10.2016. Bakuu. Azerbaidžaan.

Pühapäeva hommikul lahkusin hotellist ja suundusin kesklinna. Hakkasin otsima infot odavate ööbimiskohtade, jalgratta- ja matkapoodide kohta. Kui see teave oli saadud ostsin endale kohaliku sim kaardi koos mobiilse internetiga, ees on lendamine ja läheb kindlasti vaja. Õhtul juhatas üks taksojuht mind väikesele „metsasele” alale kuhu saab telgi panna. Koht asus 10 km kaugusel kesklinnast ja kubises hulkuvateses koertest ja prügist. Põõsaid seal ei ole, ainult kääbuspuud ja pakub varju ainult pimedas. Lähen sinna ööbima pimedas ja hommikul esimese valgusega panen varustuse kokku.

Esmaspäeval sõitsin kõigepealt lennujaama luurele. Sain sealt vajaliku info ja siis suundusin linna rattapoodisid otsima. Vaja oli leida pappkast rattale ja mõningaid osasid. Käisin läbi kolmest poest, pappkast lubati muretseda paari päevaga, piduriklotsid ja pedaalid sain aga vändakomplekti vahetatavaid hammsrattaid ei olnud kuskil.

Järgmine hommik tegin rattale hoolduse. Õlitasin trossid, kõrid, käiguvahetad ja vahetasin piduriklotsid. Vihm ja pori oli neile kõva hävitustöö teinud. Thibilisis sai parem pedaal jälle kõnnitee äärekivilt löögi ja nüüd kiilub aegajalt kinni. Tagumine välikumm on siiamaani vastu pidanud. Mustrit enam ammu ei ole aga sisemist kihti veel ei näe. Peaks vist veel 1000 või enam kilomeetrit vastu aga kuna uus on olemas siis enne lendu panen selle alla.

Teel Bakuusse läks telgi alumiiniumkaar veel ühest kohast katki. Teipisin varda kokku ja sain ära ööbida. Hommikul esimesest autoremondi töökojast õnnestus torujupp saada ja telk on jälle „korras”. Ma ei ole eriti kindel, et Indias õnnestub kohe uus telk osta. Olen siin proovinud leida matkapoodi, et vaadata mis hinnaga ja milliseid telke siin saada on. Ei ole midagi normaalset leidnud. Arvatavasti võtan oma vana telgi lennule kaasa.

Bakuu on ilus linn aga liigelda siin rattaga on keeruline. Palju on ühesuunalisi teid ja rohkelt ridasid, vasakpööret ilma foorita on peaaegu võimatu teostada.

Kolm päeva on möödas India viisa taotluse tegemisest aga mingit vastust ei ole veel tulnud. Ootan veel mõned päevad ja siis otsustan edasise tegevuse. Aserbaidžaani viisa kehtib järgmise kuu 10 kuupäevani ja olen selle ajani ka ära registreeritud.

Siine defitsiit on päike. Kas on pilves või on pilves ja sajab vihma. Temperatuur on viimastel päevadel olnud natuke üle + 10 kraadi.

 

Seljataga on 7235 km millest 130 km kulus Thibilisis ja 140 km Bakuus ringi sõitmiseks.

825106
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
903
760
1663
816158
15223
37113
825106

Your IP: 34.204.189.171
2019-10-15 15:32
Back to Top