ehk jalgrattaga teist korda ümber maailma

22.10.2016. Bakuu. Azerbaidžaan.

Teisel ööl hakkas vihma sadama ja kaks päeva kallas korralikult. Ilm läks külmemaks ja sooja oli 6 kuni 8 kraadi ringes.

Viiendal päeval kui olin ühest linnast läbi sõitmas seisid politsenikud iga 200 – 400 m tagant tee ääres ja nii paarkümmend kilomeetrit. Hiljem selgus, et president sõidab seda teed pidi ja kogu liiklus pandi siis seisma, isegi jalgsi ei olnud võimalik tee ääres liikuda. Sel päeval kohtasin üle pika aja teist rattamatkajat, kas liikus minuga samas suunas. Ta oli pärit Šotimaalt ja alustas oma teekonda 3 päeva minust varem. Peale Aserbaidžaani plaanis ta minna Kasahstani. Istusime koos tund aega ühes teemajas ja ootasime presidendi möödasõitu.

Kui sõitsin mööda ühest politsei kontroll-punktist siis anti mulle peatumis märguanne. Dokumente ei küsitud, lihtsalt taheti juttu rääkida. Nii mõnigi politseiauto on möödasõites sireeni sisselülitanud või signaali andnud.

See mitme päevane vihm mis siin olnud on muutis kogu ümbruse korralikuks porimülkaks. Ühel õhtul kui ööbimiskoha leidmisega pimeda peale jäin keerasin rattaga ühele kõrvalteele kus paistis olema telkimis võimalus. Sellist kleepuvat pori pole ma varem kohanud, sellest mülkast andis välja tulla ja telkimis võimalust seal ei olnud, ainult vesi ja pori. Ratast ei saanudki teisiti puhtaks kui tuli järgmine päev autopessu minna.

Tihti kutsuti teed jooma või taheti lihtsalt juttu rääkida. Poes käimised on ka aega nõudvad, ikka küsitakse, et kust tuled ja kuhu lähed. Kui kõigile kutsetele oleks reageerinud siis oleks Bakuusse jõudmine aega võtnud kaks nädalat.

Sain teada, et välismaalased kes siin viibivad kauem kui 10 päeva peavad ennast registreerima, kui seda ei tee siis saab maalt lahkudes kopsaka trahvi. See probleem on nüüd lahendatud. Hotell kus täna viibin tegi selle registreerimise ära.

Täna hommikul jõudsin Bakuusse ja otsustasin ära edasi suuna. Kolmandal katsel õnnestus ära teha ja maksta India e-viisa. Kui viisa vastus on positiivne siis järgmise nädala keskpaiku lendan Indiasse. Lennufirmale sai ka rattaga lendamise kohta järelpärimine tehtud.

1131189
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
573
1139
573
1124333
26949
33339
1131189

Your IP: 3.237.94.109
2020-09-28 18:17
Back to Top