14.07.2017. Treviso. Brasiilia.

Täna keerasin lenksu mägede poole. Ookeani äärne tee sai otsa, õigemini edasi läheb ainult kiirtee ja alternatiiv teid päris pikalt ei ole. Mäed algasid järsu tõusuga ja kruusa teega. Edasi liikumise tempo on endiselt aeglane. Pidevalt juhtub migagi. Hästi populaarne on tühi kumm. Täna avastasin, et tagaratas on tugevalt kaheksas. Kontrollisin kodarad üle ja üks oli katki läinud, kassetti poolne. Kassetti eemaldamis võimalust ei olnud. Viilisin uuel kodaral pea maha ja panin selle asemele. Kui hakkasi kaheksat välja timmima siis ilmus lagedale järgmine „meeldiv” üllatus, ühe kodara juures oli veljel pragu sees. Ajasin suurema kaheksa välja, katkist kohta ei puutunud. Seda katkist ratast kohe vahetama ei torma. Hoian sellel silma peal ja arvan, ehk peab veel ca 1000 km vastu. Kui rattapood teele satub siis uurin saadavust ja hinda. Ratta sõiduvalmis seadmise ajal hakkas selg valutama. Tundub, et need kaks häda: katkine velg ja haige selg käivad käsikäes.

Mõned päevad tagasi kohtasin üht ratturit, kes oli oma esimesel 300 km pikkusel rattaretkel. Tema varustus oli minimaalne ja telki tal ei olnud. Ööbimine oli planeeritud hotellides. Sõitsime koos paarkümmend kilomeetrit. Ta oli tõsiselt hädas oma jala krampidega, esimena päev ja 80 km hakkas seljataha jääma. Kutsus mind Torrese poole sõitma mööda mere äärt. Eeldasin seal tee olemasolu aga selgus, et ainult liivane rand. Mina kahjuks oma rattaga liivas sõita ei saa. Jätsime nägemiseni ja ma hakkasi endale ööbimiskohta otsima. Rattarändureid olen Lõuna Ameerikas vähe kohanud. Tšiilis ühte standardse rattavarustusega ja kahte tegelast seljakottidega, kes võisid ka rändurid olla. Suhelda ei õnnestunud. Brasiilias nägin veel ühte ratturit kellel oli pakiraami peal kast ja selle peal korv koeraga.

Liiklus on suhteliselt hooletu. Möödasõite tehakse ligidalt, isegi siis kui vastassuund on vaba. Kontakt oli möödasõitva mootorrattaga, arvatavalt tagaistuja põlv tabas rattakotti.

 

Odomeetri näit 24024. Sõidutunde 1722. Lõuna Ameerika kontol 5238 km.